“Amikor egy íjász elvéti a célt, önmagában keresi a hibát. Ha nem sikerül a közepébe találnod, az nem a céltábla hibája. A célzáson kell javítanod – vagyis magadat kell fejlesztened!”
(Gilbert Arland)
Bemutatkozás
2014 novemberében alakultunk, a KHTK hetedik a szakosztályaként, tíz alapító taggal. Azóta aktívan bekapcsolódtunk hazánk íjász életébe. 2015 óta a Magyar Íjász Szövetség tagjai is vagyunk. A futás íjászaton kívül szinte minden versenyformát kipróbáltunk az elmúlt években legyen az történelmi-, 3D, pályaíjász, teremíjász vagy távlövés.
Az elmúlt években több mint háromszáz versenyen vettünk részt számos érmet gyűjtve. 2019-től kezdve saját versenyeket is szerveztünk, önálló versenyként, vagy egy versenysorozat részeként. (DAR 3D, Sólyompróbák 2021. Hadak Útja)
Íjászaink többféle íjtípus használatában megmérették magukat: történelmi íj, vadászreflex, longbow, barebow.
Taglétszámunk dinamikusan növekszik. Kiskunfélegyháza mellett Kecskemétről, Kiskunmajsáról, Ópusztaszerről és Cibakházáról is vannak tagjaink.
Számos intézményben tartunk íjász edzéseket a fiataloknak.
A zászlónk
Zászlónk alapötlete egy a Mátyás király hadseregéhez kapcsolódó zászlóhoz köthető, amelyben az Árpád-házi családi sávok, a cseh királyság oroszlános címere egyesült egy negyedelt pajzsban, kiegészülve a közepén a Hunyadi család hollós címerével.
A zászló alapszínét megváltoztattuk kékre, amely Kiskunfélegyháza zászlajának is alapszíne. (A színkódtól egy kicsit eltértünk.) A többi szimbólumunk színe pedig sárga lett, hiszen a Fénypárduc eredetileg aranyszínű.
A jobb felső és a bal alsó sarokban látható párducot a szkíta állat ábrázolásokat figyelembe véve egyik íjásztársunk tervezte. Középre pedig a Fénypárduc, a tudás őrzője került.
Egyéni logónk
A logó középpontjában egy íj rajza látható, a magyarság rettegett, szent fegyvere. Ez jelképezi a MAGYARSÁGUNKAT.
Az íjat körülvevő kettős körvonalon belül, két övveret látható, két kiskunfélegyházi régészeti emlék az Izsáki úti ásatásokból. Ez jelképezi városunkat, KISKUNFÉLEGYHÁZÁT.
Az egyéni logóban, megjelenik még minden íjászunk monogramja latin betűkkel és vezetékneve rovásírással. Ez jelképezi az egyént, a MAGYAR EMBER tiszteletét.
Szakosztály logója
A logo középpontjában a FÉNYPÁRDUC vagy az Aranypárduc áll. A párduc egyike a legősibb jelképeinknek, jelképe a tudásnak, jelképe Nimródnak, aki a Gesta Hungarorum szerint Hunor és Magor apja, minden MAGYAR őse. A kettős körvonalon belül itt is megjelenik városunk jelképe.